1267 Petroleum Crude Oil Flammable Liquid Hazard Class 3 DOT Placard With Flame Picto, Rigid Vinyl, Red/Black/White, 10.75x10.75"
(Pack of
1)
SKU:1662273 Item#: 1662273
1267 Petroleum Crude Oil Flammable Liquid Hazard Class 3 DOT Placard With Flame Picto, Rigid Vinyl, Red/Black/White, 10.75x10.75"
Read MoreFrequently Bought Together
Split Key Ring 1"
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker White
Couldn't load pickup availability
WypAll X80 ShopPro Towel 12.5 x 16.8"
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
1075 Butane-LPG-Propane Flammable Gas Hazard Class 2 DOT Placard With Flame Picto, Rigid Vinyl
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
Couldn't load pickup availability
Lens Cleaning Towelettes
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15.5" Black
Couldn't load pickup availability
Butt Connector 16 to 14 AWG Clear
Couldn't load pickup availability
Butt Connector 22 to 18 AWG Clear
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
1075 Butane-LPG-Propane Flammable Gas Hazard Class 2 DOT Placard With Flame Picto, Rigid Vinyl
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
Couldn't load pickup availability
Product Description
1267 Petroleum Crude Oil Flammable Liquid Hazard Class 3 DOT Placard With Flame Picto, Rigid Vinyl, Red/Black/White, 10.75x10.75"Technical Specifications
| Item#: | 1662273 |
|---|---|
| Type | Warning |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 10.75x10.75 " |
| Language | English |
| Material | Rigid Vinyl |
| Legend | 1267 Class 3 |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | 1267 Class 3 |
| Height | 10.75 " |
| Style | DOT Placard |
| Width | 10.75 " |
| Depth | 0.040 " |
| Approvals | DOT 49 CFR PART 172 |
| Description | Warning Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.17 lb |
Product Restrictions
