OPERATIONAL HAZARD Caution WATCH YOUR STEP Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14
(Pack of
1)
SKU:1441680 Item#: 1441680
OPERATIONAL HAZARD Caution WATCH YOUR STEP Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14
Read MoreFrequently Bought Together
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
BMP71 Indoor/Outdoor Vinyl Tape
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER Sign
Couldn't load pickup availability
BMP71 Indoor/Outdoor Vinyl Tape
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 8" Black
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15.25" Black
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 11.75" Black
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER Sign
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
OPERATIONAL HAZARD Caution WATCH YOUR STEP Safety Sign, RIGID PLASTIC .050, 10 X 14Technical Specifications
| Item#: | 1441680 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | C203RB |
| Type | Operational Hazard |
| Material | Rigid Plastic .050 |
| Sign Header | Caution |
| Front Legend | Watch Your Step |
| Height | 10 " |
| Width | 14 " |
| Description | PL 10 x 14 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
