EYE WASH STATION, RIGID VINYL, 6 X 12
(Pack of
1)
SKU:1593021 Item#: 1593021
EYE WASH STATION, RIGID VINYL, 6 X 12
Read MoreFrequently Bought Together
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
BMP71 Indoor/Outdoor Vinyl Tape
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER Sign
Couldn't load pickup availability
BMP71 Indoor/Outdoor Vinyl Tape
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 8" Black
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15.25" Black
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 11.75" Black
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER Sign
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
EYE WASH STATION, RIGID VINYL, 6 X 12Technical Specifications
| Item#: | 1593021 |
|---|---|
| Type | Emergency Shower & Eye Wash |
| Material | Rigid Vinyl |
| Front Legend | Eye Wash Station |
| Height | 6 " |
| Width | 12 " |
| Description | RV - 6 x 12 |
| Corners | Vinyl, Square Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.485 lb |
