LOCK-OUT CENTER , ASSEMBLY / KIT, 7 X 10
(Pack of
1)
SKU:1441674 Item#: 1441674
LOCK-OUT CENTER , ASSEMBLY / KIT, 7 X 10
Read MoreFrequently Bought Together
Bullseye #48 Trigger Sprayer with 32oz Bottle
Couldn't load pickup availability
Magic Monkey
Couldn't load pickup availability
Oil-Only Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Danger AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
Couldn't load pickup availability
Danger CONFINED SPACE ENTRY PROCEDURES
Couldn't load pickup availability
Caution HEARING PROTECTION REQ Sign
Couldn't load pickup availability
Oil-Only Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
BK1 Bearkat Safety Glasses
Couldn't load pickup availability
WypAll X60 Teri Wiper 12.5 x 13.4"
Couldn't load pickup availability
Self-Drilling Screw Hex Head 1/4-14 x 1"
Couldn't load pickup availability
Superbutt Connector 22 to 18 AWG Red
Couldn't load pickup availability
Master Series Penlight Flashlight
Couldn't load pickup availability
Danger EYE PROTECTION REQUIRED Sign
Couldn't load pickup availability
DANGER HIGH VOLTAGE Sign
Couldn't load pickup availability
Danger NO SMOKING MATCHES OR OPEN FLAMES
Couldn't load pickup availability
Product Description
LOCK-OUT CENTER , ASSEMBLY / KIT, 7 X 10Technical Specifications
| Item#: | 1441674 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | M706R |
| Type | Lockout |
| Material | Assembly / Kit |
| Front Legend | Lock-Out Center |
| Height | 7 " |
| Width | 10 " |
| Description | PL - 7 x 10 |
| Corners | 1/8" Holes in each corner, Rounded Corners |
| Coating | Sign Muscle™ |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
