3/0 95mm Replacement Die For Hydraulic Cable Crimper
(Pack of
1)
SKU:DY89310658 Item#: DY89310658
Replacement Die for Hydraulic Cable Crimper DY89310650
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Catalog page#: LE-147
Frequently Bought Together
Terminal Crimping Tool Ratcheting 22-10 AWG
Couldn't load pickup availability
Crimping Tool Open Barrel 30-16 AWG
Couldn't load pickup availability
Crimping Tool Hollow Pin Connector 20-10 AWG
Couldn't load pickup availability
Terminal Crimp Die RG58/RG59/62A/U
Couldn't load pickup availability
Cable Tie Installation Tool Black
Couldn't load pickup availability
Replacement Blade for Cable Slitter
Couldn't load pickup availability
3Pc Uni-Master Precision Pry Tool Set
Couldn't load pickup availability
Flap Band Expanding Rubber Drum 1-1/4"
Couldn't load pickup availability
M18â„¢ FUELâ„¢ 1/2" Drill Driver
Couldn't load pickup availability
Flat Washer Grade 12 Thru-Hardened Steel M10
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 5/8-11
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/2"
Couldn't load pickup availability
Jobber Length Drill Bit HSS 17/64"
Couldn't load pickup availability
Cut-Off Wheel for Right Angle Grinder 4-1/2"
Couldn't load pickup availability
Twist-On Surface Conditioning Disc 3" Maroon
Couldn't load pickup availability
Product Description
Replacement Die for Hydraulic Cable Crimper DY89310650Technical Specifications
| Item#: | DY89310658 |
|---|---|
| Type | Crimp Die |
| Style | Hydraulic Cable Crimper System |
| Crimp Range | 3/0 |
| Size | 95 mm |
| Description | 3/0 95mm Replacement Die For Hydrolic Cable Crimper |
| UNSPSC #: | 27111500 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.19 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
