30-Layer Contamination Control Mat, White, 18" x 36", Low Density Polyethylene
(Pack of
8)
SKU:1678630 Item#: 1678630
Contamination control mats with numbered tabs. Adhesive coating with multi-layered construction.
30 layers
.05mm per layer
Frequently Bought Together
Absorba Select Entrance Mat
Couldn't load pickup availability
Absorba Select Entrance Mat
Couldn't load pickup availability
Absorba Select Entrance Mat
Couldn't load pickup availability
Sustaynâ„¢ Recycled Univeral Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
10 Person - Lawson - First Aid Kit - Plastic - ANSI 2021 Class A
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Green
Couldn't load pickup availability
Safety - Stop Accidents Message Mat
Couldn't load pickup availability
Diamond Star Anti-Fatigue Mat
Couldn't load pickup availability
K Marble Foot Anti-Fatigue Mat
Couldn't load pickup availability
Qwik Stik® Electrolyte Powder Mix 0 Cal Berry
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, 2X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 1/4-20
Couldn't load pickup availability
Self-Drilling Screw Hex Head 1/4-14 x 1"
Couldn't load pickup availability
Superbutt Connector 22 to 18 AWG Red
Couldn't load pickup availability
Product Description
Contamination control mats with numbered tabs. Adhesive coating with multi-layered construction. 30 layers
.05mm per layer
Technical Specifications
| Item#: | 1678630 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | 100-93-183638W |
| Size | 18x36 " |
| Color | White |
| Type | Control Mat |
| Quantity Per Package | 8 ea. |
| UNSPSC #: | 47131901 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 9.83 lb |
