Acetylene Label, Adhesive Vinyl, Red/White, 4x20"
(Pack of
1)
SKU:1667942 Item#: 1667942
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Split Key Ring 1"
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker White
Couldn't load pickup availability
Employees Only Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
BMP71 Indoor/Outdoor Vinyl Tape
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 11.75" Black
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15.5" Black
Couldn't load pickup availability
Butt Connector 16 to 14 AWG Clear
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
1075 Butane-LPG-Propane Flammable Gas Hazard Class 2 DOT Placard With Flame Picto, Rigid Vinyl
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1667942 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Red/White |
| Size | 4x20 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Acetylene |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Acetylene |
| Height | 4 " |
| Style | Labels |
| Width | 20 " |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov