ATO/ATC In-Line Fuse Holder with Cap, 16 AWG, 1-20 Amps, 32 Volts, Black, Two 4" Lead, Alcryn Material
(Pack of
1)
SKU:57454 Item#: 57454
Protective cap for harsh environments
Alcryn® body and cap
4" lead wires
Couldn't load pickup availability
Catalog page#: 19-6
Frequently Bought Together
MINI Fuse 15A Blue
Couldn't load pickup availability
Female Quick Slide Terminal 16 to 14 AWG Clear
Couldn't load pickup availability
ATO/ATC Fuse 10A Red
Couldn't load pickup availability
Fuseholder Micro2 Add-A-Circuit
Couldn't load pickup availability
30 AMP Water Safe Mini ATO Blade Fuse Holder
Couldn't load pickup availability
Waterproof/Solderless Glass Fuse Holder 32V 30A
Couldn't load pickup availability
Low-Profile JCASE High Amp Fuse 40A Green
Couldn't load pickup availability
MINI In-Line Fuse Holder with Cap 32V 30A
Couldn't load pickup availability
ATO/ATC Fuse 4A Pink
Couldn't load pickup availability
Utility Knife, Folding , 4" Closed
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Product Description
Protective cap for harsh environments Alcryn® body and cap
4" lead wires
Technical Specifications
| Item#: | 57454 |
|---|---|
| Type | Covered Block |
| Amperage | 1-20 A |
| Wire Gauge | 16 AWG |
| Wire Lead | 4 " |
| Wire Color | Black |
| UNSPSC #: | 39121624 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.04 lb |
