Blank Hazard Class 6 DOT Placard With Diamond Shaped Poison Picto, Adhesive Vinyl, Black/White, 10.75x10.75"
(Pack of
1)
SKU:1665714 Item#: 1665714
10.75" Height x 10.75" Width
Designed to Meet Dot Specifications for Hazardous Material Marking
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
WypAll X80 ShopPro Towel 12.5 x 16.8"
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Yellow
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
No Smoking Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
Lens Cleaning Towelettes
Couldn't load pickup availability
TigerGrip 8 Mil Nitrile Glove Orange X-Large
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Butt Connector 22 to 18 AWG Clear
Couldn't load pickup availability
High Solids Paints Gloss Black
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/4"
Couldn't load pickup availability
1075 Butane-LPG-Propane Flammable Gas Hazard Class 2 DOT Placard With Flame Picto, Rigid Vinyl
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
Couldn't load pickup availability
AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
10.75" Height x 10.75" Width Designed to Meet Dot Specifications for Hazardous Material Marking
Technical Specifications
| Item#: | 1665714 |
|---|---|
| Type | Warning |
| Color | Black/White |
| Size | 10.75x10.75 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Class 6 |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Class 6 |
| Height | 10.75 " |
| Style | DOT Placard |
| Width | 10.75 " |
| Approvals | DOT 49 CFR PART 172 |
| Description | Warning Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov