Caution Laser Area Sign With Laser Picto, Plastic .040, Black/Yellow, 7x10", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1673091 Item#: 1673091
Caution Laser Area Sign With Laser Picto, Plastic .040, Black/Yellow, 7x10", Pre-Drilled Mounting Holes
Read MoreCouldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Plastic Rotary Drum Pump 20 to 55gal
Couldn't load pickup availability
Bullseye #48 Trigger Sprayer with 32oz Bottle
Couldn't load pickup availability
150 ft Trailing Marking Red and Silver Conspicuity Tape
Couldn't load pickup availability
Propane Gas Style C Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style F Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
WypAll X80 ShopPro Towel 12.5 x 13.4"
Couldn't load pickup availability
Automotive Refinishing Tape 2" x 60 Yards
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
Couldn't load pickup availability
Stepdown Butt Connector 16 to 14/12 to 10 AWG
Couldn't load pickup availability
Superbutt Connector 16 to 14 AWG Blue
Couldn't load pickup availability
Flat Washer Grade 12 Thru-Hardened Steel M12
Couldn't load pickup availability
Danger Do Not Enter When Lights Are Flashing Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Caution Do Not Operate Without Guards In Place. Sign With Hand Picto, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Dan Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Auth Prsnel Only Sign,Fiberglass
Couldn't load pickup availability
Product Description
Caution Laser Area Sign With Laser Picto, Plastic .040, Black/Yellow, 7x10", Pre-Drilled Mounting HolesTechnical Specifications
| Item#: | 1673091 |
|---|---|
| Type | Caution |
| Color | Black/Yellow |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Laser Area |
| Sign Header | Caution |
| Front Legend | Laser Area |
| Length | 10 " |
| Height | 7 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 10 " |
| Depth | 0.040 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Caution Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 0.15 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
