Danger Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Authorized Personnel Only Label, Adhesive Vinyl, Red/Black/White, 10x14"
(Pack of
1)
SKU:1660444 Item#: 1660444
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Blue GT Series Extra Heavy Duty Wiper Roll
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Oil-Only Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Notice Waste Oil Storage Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
First Aid Premiers Soins ,Aluminum (.040) ,7X10
Couldn't load pickup availability
Gasoline Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
TigerGrip 8 Mil Nitrile Glove Orange 2X-Large
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Red
Couldn't load pickup availability
Diamond-Textured Nitrile Gloves, Orange, 6 Mil, X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Muster Area Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Danger "Out Of Service", "Do Not Remove This Tag", Tagboard
Couldn't load pickup availability
Danger Hot Pipes Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1660444 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Authorized Personnel Only |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Authorized Personnel Only |
| Height | 10 " |
| Style | Labels |
| Width | 14 " |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov