Danger Confined Space Entry Permit Required Label, Adhesive Vinyl, Red/Black/White, 3x5"
(Pack of
1)
SKU:1665247 Item#: 1665247
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Universal Single-Ply Medium Weight Sorbent Pads
Couldn't load pickup availability
Oil-Only Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Bullseye #12 Bottle with Trigger Sprayer 22fl.oz
Couldn't load pickup availability
3257 Hot Asphalt Class 9 DOT Placard, Cardstock
Couldn't load pickup availability
Warning RESTRICTED AREA Sign
Couldn't load pickup availability
Waste Oil Sign, Fiberglass
Couldn't load pickup availability
LCT Lens Cleaning Towelettes
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Orange, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Yellow
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/4"
Couldn't load pickup availability
IFI 100/107 Top Locknut Grade C 5/8-11
Couldn't load pickup availability
Autobahn Ergo Magna EZ Crimper Ratcheting Terminal Crimper
Couldn't load pickup availability
Notice Waste Oil Storage Sign, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
First Aid Station Picto Poste De Premiers Soins ,Plastic (.040) ,10X7
Couldn't load pickup availability
Notice Waste Oil Storage Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1665247 |
|---|---|
| Type | Confined Space |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 3x5 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Confined Space Entry Permit Required |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Confined Space Entry Permit Required |
| Height | 3 " |
| Style | Labels |
| Width | 5 " |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov