Danger Electrical Equipment Authorized Personnel Only Sign With Lightning Picto, Aluminum .040, Red/Black/White, 5x12", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1664130 Item#: 1664130
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
10 Person - Lawson - First Aid Kit - Plastic - ANSI 2021 Class A
Couldn't load pickup availability
Magic Monkey
Couldn't load pickup availability
1"x3" Heavy Woven Fabric Bandages
Couldn't load pickup availability
Label, Vehicle Equipped With AED, Adhesive Vinyl, 5x4"
Couldn't load pickup availability
NFR Write-On Label 2 x 2"
Couldn't load pickup availability
Fire Extinguisher Here Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Ear Plug Dispenser
Couldn't load pickup availability
500G Tsunami Grip® Light Coated Gloves
Couldn't load pickup availability
Qwik Stik® Electrolyte Powder Mix 0 Cal Berry
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 1/4-20
Couldn't load pickup availability
Self-Drilling Screw Hex Head 1/4-14 x 1"
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/8"
Couldn't load pickup availability
Caution Eye Protection Required. Sign With Eye Protection Picto, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Caution Eye Protection Required. Sign With Eye Protection Picto, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1664130 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 5x12 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | Electrical Equipment Authorized Personnel Only |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Electrical Equipment Authorized Personnel Only |
| Height | 5 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 12 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov