Danger Watch Your Fingers And Your Hands Label, Adhesive Vinyl, Red/Black/White, 3x5"
(Pack of
1)
SKU:1665367 Item#: 1665367
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Split Key Ring 1"
Couldn't load pickup availability
WypAll X80 ShopPro Towel 12.5 x 16.8"
Couldn't load pickup availability
Employees Only Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
BMP71 Indoor/Outdoor Vinyl Tape
Couldn't load pickup availability
No Smoking Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 11.75" Black
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15.5" Black
Couldn't load pickup availability
Butt Connector 16 to 14 AWG Clear
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
Couldn't load pickup availability
AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1665367 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 3x5 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Watch Your Fingers And Your Hands |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Watch Your Fingers And Your Hands |
| Height | 3 " |
| Style | Labels |
| Width | 5 " |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov