Danger Watch Your Hands Label, Adhesive Vinyl, Red/Black/White, 14x20"
(Pack of
1)
SKU:1665330 Item#: 1665330
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Sustaynâ„¢ Recycled Univeral Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
10 Person - Lawson - First Aid Kit - Plastic - ANSI 2021 Class A
Couldn't load pickup availability
Gasoline Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Marking Flag For 21" Staff, Vinyl
Couldn't load pickup availability
Marking Flag For 30" Staff, Vinyl
Couldn't load pickup availability
Diamond-Textured Nitrile Gloves, Orange, 6 Mil, X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Qwik Stik® Electrolyte Powder Mix Asst
Couldn't load pickup availability
Qwik Stik® Electrolyte Powder Mix 0 Cal Berry
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 1/4-20
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Danger Hot Pipes Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Blank Tag, Tagboard
Couldn't load pickup availability
Fire Extinguisher Here Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1665330 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 14x20 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Watch Your Hands |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Watch Your Hands |
| Height | 14 " |
| Style | Labels |
| Width | 20 " |
| Approvals | OSHA 1926.200(b)(1) & 1926.200(b)(2) |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov