Danger Workers Working Above Sign, Plastic .040, Red/Black/White, 14x10", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1668994 Item#: 1668994
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Blue
Couldn't load pickup availability
Automotive Refinishing Tape 1" x 60 Yards
Couldn't load pickup availability
Notice Waste Oil Storage Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
First Aid Premiers Soins ,Aluminum (.040) ,7X10
Couldn't load pickup availability
Gasoline Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 1,000/Case
Couldn't load pickup availability
BK1 Bearkat Safety Glasses
Couldn't load pickup availability
General Purpose Duct Tape 2" x 60 Yards
Couldn't load pickup availability
Utility Knife, Folding , 4" Closed
Couldn't load pickup availability
Locknut with Nylon Insert Grade 8 5/16-18
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 1/2-13
Couldn't load pickup availability
Muster Area Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Danger "Out Of Service", "Do Not Remove This Tag", Tagboard
Couldn't load pickup availability
Danger Hot Pipes Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1668994 |
|---|---|
| Type | Bilingual Signs |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 14x10 " |
| Language | English, Spanish |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Workers Working Above |
| Sign Header | Danger |
| Front Legend | Workers Working Above |
| Height | 14 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 10 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Approvals | OSHA 29 CFR 1910.145 |
| Description | Bilingual Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov