F.D.C (Fire Department Connection) With 6" Letters Sign, Plastic .040, Red/White, 7x10", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1665220 Item#: 1665220
F.D.C (Fire Department Connection) With 6" Letters Sign, Plastic .040, Red/White, 7x10", Pre-Drilled Mounting Holes
Read MoreCouldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Round Tag Brass 1-1/2"
Couldn't load pickup availability
Universal Three-Ply Heavyweight Sorbent Pads
Couldn't load pickup availability
WypAll X60 Teri Wiper 12.5 x 13.4"
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE Sign
Couldn't load pickup availability
NFPA Sign Kit-15" Dmnd Base/3 Sets Of Nmbr "0-4"/Specif Haz Symbl Print On Clear Self-Adhs Matrl,AdV
Couldn't load pickup availability
1202 Gas-Oil-Diesel Fuel-Heating Oil Flammable Liq Haz Class 3 DOT Placard W/Flame Picto,Rigid Vinyl
Couldn't load pickup availability
500G Tsunami Grip® Light Coated Gloves
Couldn't load pickup availability
SafetyPro 8 Mil Nitrile Glove Orange Large
Couldn't load pickup availability
Sqweeze® Hydration Freeze Pops
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Lawson Open & Shut Nut & Bolt Loosener, Rust Penetrant, SKU DA6152, 20 oz Aerosol Can
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
Waste Oil Sign, Fiberglass
Couldn't load pickup availability
1202 Gas-Oil-Diesel Fuel-Heating Oil Flammable Liquid Haz Class 3 DOT Placard W/Flame Picto, Ad Vnyl
Couldn't load pickup availability
1863 Fuel-Aviation-Turbine-Engine Flammable Liquid Hazard Class 3 DOT Placard W/Flame Picto, Rd Vnyl
Couldn't load pickup availability
Product Description
F.D.C (Fire Department Connection) With 6" Letters Sign, Plastic .040, Red/White, 7x10", Pre-Drilled Mounting HolesTechnical Specifications
| Item#: | 1665220 |
|---|---|
| Type | F.D.C Fire Department Connection |
| Color | Red/White |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | F.D.C |
| Sign Header | F.D.C |
| Front Legend | F.D.C |
| Height | 7 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 10 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Fire Protection Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov