Hazardous Waste Storage Area Sign, Plastic .040, Black/White, 7x10", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1665654 Item#: 1665654
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Plastic Rotary Drum Pump 20 to 55gal
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Roll
Couldn't load pickup availability
150 ft Trailing Marking Red and Silver Conspicuity Tape
Couldn't load pickup availability
Unlawful To Operate This Equipment Within 10 Feet Of High Voltage Lines Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Propane Gas Style C Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style F Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
SafetyPro 8 Mil Nitrile Glove Orange 2X-Large
Couldn't load pickup availability
Diamond-Textured Nitrile Gloves, Orange, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Nemesis Safety Glasses
Couldn't load pickup availability
Flat Washer Grade 12 Thru-Hardened Steel M12
Couldn't load pickup availability
Flat Washer Grade 12 Thru-Hardened Steel M10
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 5/8-11
Couldn't load pickup availability
Danger All Persons Using This Grinder Must Wear Goggles Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Danger Do Not Enter When Lights Are Flashing Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Caution Do Not Operate Without Guards In Place. Sign With Hand Picto, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1665654 |
|---|---|
| Type | Danger |
| Color | Black/White |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Hazardous Waste Storage Area |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Hazardous Waste Storage Area |
| Height | 7 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 10 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Danger Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
