Keep Off The Grass Sign, Plastic .040, Black/White, 14x20", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1666033 Item#: 1666033
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Valve Action® Permanent Paint Marker Blue
Couldn't load pickup availability
Red GT Series Extra Heavy Duty Wiper Roll
Couldn't load pickup availability
Automotive Refinishing Tape 1" x 60 Yards
Couldn't load pickup availability
1202 Gas-Oil-Diesel Fuel-Heating Oil Flammable Liquid Haz Class 3 DOT Placard W/Flame Picto, Ad Vnyl
Couldn't load pickup availability
1863 Fuel-Aviation-Turbine-Engine Flammable Liquid Hazard Class 3 DOT Placard W/Flame Picto, Rd Vnyl
Couldn't load pickup availability
Notice Waste Oil Storage Sign, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
500G Tsunami Grip® Light Coated Gloves
Couldn't load pickup availability
Laser Lite Ear Plugs
Couldn't load pickup availability
General Purpose Duct Tape 2" x 60 Yards
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 1/2-13
Couldn't load pickup availability
Locknut with Nylon Insert Grade 8 5/16-18
Couldn't load pickup availability
PTO Pin Lock 1/4 x 2-1/2"
Couldn't load pickup availability
First Aid Premiers Soins ,Aluminum (.040) ,7X10
Couldn't load pickup availability
Gasoline Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Marking Flag For 21" Staff, Vinyl
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1666033 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/White |
| Size | 14x20 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Keep Off The Grass |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Keep Off The Grass |
| Height | 14 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 20 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov