Marking Flag For 21" Staff, Vinyl, Blue, 4x5"
(Pack of
100)
SKU:1671891 Item#: 1671891
These durable vinyl marking flags are sold in packs of 100 and come in 6 different colors. Available sizes include: 2.5″ x 3.5″ flag with a 21-inch staff, 2.5″ x 3.5″ flag with a 30-inch staff, 4.5″ x 5.0″ flag with a 21-inch staff, 4.5″ x 5.0″ flag with a 30-inch staff.
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
1"x3" Heavy Woven Fabric Bandages
Couldn't load pickup availability
Hi-Tack Double-Faced Mounting Tape 1" x 30'
Couldn't load pickup availability
Friction Tape 3/4" x 60'
Couldn't load pickup availability
Label, Vehicle Equipped With AED, Adhesive Vinyl, 5x4"
Couldn't load pickup availability
NFR Write-On Label 2 x 2"
Couldn't load pickup availability
Fire Extinguisher Here Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
WypAll X80 ShopPro Towel 12.5 x 13.4"
Couldn't load pickup availability
500G Tsunami Grip® Light Coated Gloves
Couldn't load pickup availability
Auto-Darkening Panoramic View Welding Helmet
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 1/2-13
Couldn't load pickup availability
Stepdown Butt Connector 16 to 14/12 to 10 AWG
Couldn't load pickup availability
Superbutt Connector 16 to 14 AWG Blue
Couldn't load pickup availability
Caution Eye Protection Required. Sign With Eye Protection Picto, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Caution Eye Protection Required. Sign With Eye Protection Picto, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
These durable vinyl marking flags are sold in packs of 100 and come in 6 different colors. Available sizes include: 2.5″ x 3.5″ flag with a 21-inch staff, 2.5″ x 3.5″ flag with a 30-inch staff, 4.5″ x 5.0″ flag with a 21-inch staff, 4.5″ x 5.0″ flag with a 30-inch staff.Technical Specifications
| Item#: | 1671891 |
|---|---|
| Type | Marking Flag |
| Color | Blue |
| Size | 4x5 " |
| Material | Vinyl |
| Legend | Marking Flag |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Marking Flag |
| Height | 4 " |
| Style | Marking Flag |
| Width | 5 " |
| Description | Marking Flag |
| Quantity Per Package | 100 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov