Notice Chain All Cylinders Securely Sign, Fiberglass, Black/Blue/White, 10x14"
(Pack of
1)
SKU:1672232 Item#: 1672232
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Humpback All-in-One Pressure Washer System 3,000 PSI
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Silver
Couldn't load pickup availability
WypAll X60 Teri Wiper 12.5 x 16.8"
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Caution Machinery Must Be Stopped For Repairs Sign, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Tripping Hazard Caution Double Sided Cone Topper Insert Cut Out Sign With Picto, Polystyrene
Couldn't load pickup availability
LionGrip 8mil Nitrile Glove Black Large
Couldn't load pickup availability
CL1 Checklite Safety Glasses
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Black
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/2"
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 5 Steel 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Lock Washer Alloy Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
Dan Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Auth Prsnel Only Sign,Fiberglass
Couldn't load pickup availability
Danger Eye Protection Required In This Area. Sign With Eye Protection Picto, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Danger Ear Protection Must Be Worn In This Area Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1672232 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Fiberglass |
| Legend | Chain All Cylinders Securely |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | Chain All Cylinders Securely |
| Height | 10 " |
| Width | 14 " |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov