Notice Don't Ride On This Elevator It Is For Freight Only Sign, Plastic .040, Black/Blue/White, 7x10", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1669508 Item#: 1669508
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Round Tag Brass 1"
Couldn't load pickup availability
Red GT Series Extra Heavy Duty Wiper Roll
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Notice Waste Oil Storage Sign, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
First Aid Station Picto Poste De Premiers Soins ,Plastic (.040) ,10X7
Couldn't load pickup availability
Notice Waste Oil Storage Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Laser Lite Ear Plugs
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 1,000/Case
Couldn't load pickup availability
Waterproof Work Aqua Light 66 LED
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/4"
Couldn't load pickup availability
Utility Knife, Folding , 4" Closed
Couldn't load pickup availability
Marking Flag For 21" Staff, Vinyl
Couldn't load pickup availability
Marking Flag For 30" Staff, Vinyl
Couldn't load pickup availability
Muster Area Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1669508 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Don't Ride On This Elevator It Is For Freight Only |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | Don't Ride On This Elevator It Is For Freight Only |
| Height | 7 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 10 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov