Notice Drivers Should Stay In Designated Areas Sign, Aluminum .040, Black/Blue/White, 14x20", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1669539 Item#: 1669539
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Humpback All-in-One Pressure Washer System 3,000 PSI
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Silver
Couldn't load pickup availability
WypAll X60 Teri Wiper 12.5 x 16.8"
Couldn't load pickup availability
Used Oil Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
City Gas Style A Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Women Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Diamond-Textured Nitrile Gloves, Orange, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Black
Couldn't load pickup availability
N9690FC Ninja Ice Coated Gloves
Couldn't load pickup availability
2Pc Index-Tend Pry Bar Set
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 5 Steel 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Lock Washer Alloy Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
Caution WATCH YOUR STEP Sign
Couldn't load pickup availability
Danger All Persons Using This Grinder Must Wear Goggles Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Danger Wear Eye Protection. Sign with Picto, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1669539 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 14x20 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | Drivers Should Stay In Designated Areas |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | Drivers Should Stay In Designated Areas |
| Height | 14 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 20 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov