Notice Drum Storage Area Sign, Aluminum .040, Black/Blue/White, 14x20", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1669551 Item#: 1669551
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Valve Action® Permanent Paint Marker Yellow
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
General Purpose Duct Tape 2" x 60 Yards
Couldn't load pickup availability
No Smoking Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
1075 Butane-LPG-Propane Flammable Gas Hazard Class 2 DOT Placard With Flame Picto, Rigid Vinyl
Couldn't load pickup availability
TigerGrip 8 Mil Nitrile Glove Orange X-Large
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Qwik Stik® Electrolyte Powder Mix 0 Cal Fruit Punch
Couldn't load pickup availability
High Solids Paints Gloss Black
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/4"
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
Couldn't load pickup availability
AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
Couldn't load pickup availability
Caution EYE PROTECTION REQUIRED Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1669551 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 14x20 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | Drum Storage Area |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | Drum Storage Area |
| Height | 14 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 20 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov