Notice Drums Must Be Labeled Sign, Plastic .040, Black/Blue/White, 10x14", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1669561 Item#: 1669561
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
WypAll X80 ShopPro Towel 12.5 x 13.4"
Couldn't load pickup availability
Automotive Refinishing Tape 2" x 60 Yards
Couldn't load pickup availability
Wypall L30 Wiper 16.4 x 9.8"
Couldn't load pickup availability
Danger Diesel Fuel Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
IDXPERT Indoor/Outdoor Grade Labels
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker White
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Orange, 6 Mil, X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
TigerGrip 8 Mil Nitrile Glove Orange Large
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Stepdown Butt Connector 22 to 18/16 to 14 AWG
Couldn't load pickup availability
Vision Pro Super
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE Sign
Couldn't load pickup availability
NFPA Sign Kit-15" Dmnd Base/3 Sets Of Nmbr "0-4"/Specif Haz Symbl Print On Clear Self-Adhs Matrl,AdV
Couldn't load pickup availability
1202 Gas-Oil-Diesel Fuel-Heating Oil Flammable Liq Haz Class 3 DOT Placard W/Flame Picto,Rigid Vinyl
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1669561 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Drums Must Be Labeled |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | Drums Must Be Labeled |
| Height | 10 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 14 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov