Notice No Forklifts Allowed Beyond This Point Label, Adhesive Vinyl, Black/Blue/White, 3x5"
(Pack of
1)
SKU:1673162 Item#: 1673162
Notice No Forklifts Allowed Beyond This Point Label, Adhesive Vinyl, Black/Blue/White, 3x5"
Read MoreCouldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Valve Action® Permanent Paint Marker White
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Yellow
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
No Smoking Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
Couldn't load pickup availability
Lens Cleaning Towelettes
Couldn't load pickup availability
TigerGrip 8 Mil Nitrile Glove Orange X-Large
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Butt Connector 22 to 18 AWG Clear
Couldn't load pickup availability
High Solids Paints Gloss Black
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/4"
Couldn't load pickup availability
AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
Couldn't load pickup availability
Caution EYE PROTECTION REQUIRED Sign
Couldn't load pickup availability
EYE WASH Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
Notice No Forklifts Allowed Beyond This Point Label, Adhesive Vinyl, Black/Blue/White, 3x5"Technical Specifications
| Item#: | 1673162 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 3x5 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | No Forklifts Allowed Beyond This Point |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | No Forklifts Allowed Beyond This Point |
| Height | 3 " |
| Style | Labels |
| Width | 5 " |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov