Notice No Trespassing Sign, Plastic .040, Black/Blue/White, 20X14", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1668271 Item#: 1668271
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
1"x3" Heavy Woven Fabric Bandages
Couldn't load pickup availability
Hi-Tack Double-Faced Mounting Tape 1" x 30'
Couldn't load pickup availability
Friction Tape 3/4" x 60'
Couldn't load pickup availability
NFR Write-On Label 2 x 2"
Couldn't load pickup availability
Fire Extinguisher Here Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Unlawful To Operate This Equipment Within 10 Feet Of High Voltage Lines Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Qwik Stik® Electrolyte Powder Mix 0 Cal Berry
Couldn't load pickup availability
Auto-Darkening Panoramic View Welding Helmet
Couldn't load pickup availability
Qwik Stik® Electrolyte Powder Mix Asst
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/8"
Couldn't load pickup availability
Superbutt Connector 22 to 18 AWG Red
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 1/2-13
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
Caution Machinery Must Be Stopped For Repairs Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Danger All Persons Using This Grinder Must Wear Goggles Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1668271 |
|---|---|
| Type | Bilingual Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 20x14 " |
| Language | English, Spanish |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | No Trespassing |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | No Trespassing |
| Height | 20 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 14 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Approvals | OSHA 29 CFR 1910.145 |
| Description | Bilingual Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov