Open Door Slowly Door Knob Hanger Message Printed On Both Sides, Tagboard, Black/Yellow, 5x3"
(Pack of
10)
SKU:1665496 Item#: 1665496
Place these signs on the door in order to inform staff, workers, or students of potential hazards
5" x 3" Size
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
BMP71 Indoor/Outdoor Vinyl Tape
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER Sign
Couldn't load pickup availability
Employees Only Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Qwik Stik® Electrolyte Powder Mix Grape
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 8" Black
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15.25" Black
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 11.75" Black
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER Sign
Couldn't load pickup availability
Employees Only Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
Place these signs on the door in order to inform staff, workers, or students of potential hazards 5" x 3" Size
Technical Specifications
| Item#: | 1665496 |
|---|---|
| Type | Door Knob Hanger |
| Color | Black/Yellow |
| Size | 5x3 " |
| Language | English |
| Material | Tagboard |
| Legend | Open Door Slowly |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Open Door Slowly |
| Height | 5 " |
| Style | Door Knob Hanger |
| Width | 3 " |
| Description | Door Knob Hanger |
| Quantity Per Package | 10 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov