Private Property No Trespassing Label, Adhesive Vinyl, Blue/White, 14x20"
(Pack of
1)
SKU:1669257 Item#: 1669257
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Oil-Only Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Orange
Couldn't load pickup availability
Round Tag Brass 1"
Couldn't load pickup availability
Warning RESTRICTED AREA Sign
Couldn't load pickup availability
1993 Legend Flammable Combustible Liquid Hazard Class 3 DOT Placard With Flame Picto, Rigid Vinyl
Couldn't load pickup availability
Waste Oil Sign, Fiberglass
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
BK1 Bearkat Safety Glasses
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 1,000/Case
Couldn't load pickup availability
Autobahn Ergo Magna EZ Crimper Ratcheting Terminal Crimper
Couldn't load pickup availability
180-degree Wide Beam Head Light with Side Light
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 1/2-13
Couldn't load pickup availability
Notice Waste Oil Storage Sign, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
First Aid Station Picto Poste De Premiers Soins ,Plastic (.040) ,10X7
Couldn't load pickup availability
Notice Waste Oil Storage Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1669257 |
|---|---|
| Type | Admittance |
| Color | Blue/White |
| Size | 14x20" |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Private Property No Trespassing |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Private Property No Trespassing |
| Height | 14 " |
| Style | Labels |
| Width | 20 " |
| Description | Admittance Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
