Shoe Plastic Handle Scratch Brush, Stainless Steel, 1-1/2 x 1/4" Block Size, 1/2" Trim Length
(Pack of
1)
SKU:83907 Item#: 83907
CAUTION: Protect yourself from product breakage and flying particles. Always wear eye and face protection, and make sure machine guards are in place. Comply with ANSI B7.1.
Couldn't load pickup availability
Frequently Bought Together
Twist Knot Wire Wheel 3" Dia., .014" Wire Dia., 1/4" Shank
Couldn't load pickup availability
Stemmed Crimped Wire Wheel 3"
Couldn't load pickup availability
Double Spiral Tube Brush 5/8"
Couldn't load pickup availability
Twist-On Surface Conditioning Disc 3" Brown
Couldn't load pickup availability
Jobber Length Drill Bit HSS 1/8"
Couldn't load pickup availability
Cut-Off Wheel for Right Angle Grinder 4-1/2"
Couldn't load pickup availability
Straight Wood Handle with Scraper Scratch Brush
Couldn't load pickup availability
180-degree Wide Beam Head Light with Side Light
Couldn't load pickup availability
IFI 100/107 Top Locknut Grade C 5/8-11
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/4"
Couldn't load pickup availability
Twist-On Surface Conditioning Disc 2" Brown
Couldn't load pickup availability
0.5 HP Reciprocating Air Saw
Couldn't load pickup availability
Universal Socket Set, SAE, 3/8" Drive, 8pc
Couldn't load pickup availability
Product Description
CAUTION: Protect yourself from product breakage and flying particles. Always wear eye and face protection, and make sure machine guards are in place. Comply with ANSI B7.1.Technical Specifications
| Item#: | 83907 |
|---|---|
| Handle | Black |
| Type | Shoe Plastic Handle |
| Material | Stainless Steel |
| Block Width | 1-1/2 x 1/4 " |
| Trim Length | 1/2 " |
| Aluminum Approved | Yes |
| UNSPSC #: | 27113001 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.09 lb |
