Smoking Area Label, Adhesive Vinyl, Green/White, 7x10"
(Pack of
1)
SKU:1669562 Item#: 1669562
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Valve Action® Permanent Paint Marker Orange
Couldn't load pickup availability
Round Tag Brass 1"
Couldn't load pickup availability
Reclaimed Mixed Color T-Shirt Rags
Couldn't load pickup availability
3257 Hot Asphalt Class 9 DOT Placard, Cardstock
Couldn't load pickup availability
Warning RESTRICTED AREA Sign
Couldn't load pickup availability
1993 Legend Flammable Combustible Liquid Hazard Class 3 DOT Placard With Flame Picto, Rigid Vinyl
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Medium, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 1,000/Case
Couldn't load pickup availability
IFI 100/107 Top Locknut Grade C 5/8-11
Couldn't load pickup availability
Autobahn Ergo Magna EZ Crimper Ratcheting Terminal Crimper
Couldn't load pickup availability
180-degree Wide Beam Head Light with Side Light
Couldn't load pickup availability
1863 Fuel-Aviation-Turbine-Engine Flammable Liquid Hazard Class 3 DOT Placard W/Flame Picto, Rd Vnyl
Couldn't load pickup availability
Notice Waste Oil Storage Sign, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
First Aid Station Picto Poste De Premiers Soins ,Plastic (.040) ,10X7
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1669562 |
|---|---|
| Type | Accident Prevention Sign |
| Color | Green/White |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Smoking Area |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Smoking Area |
| Height | 7 " |
| Style | Labels |
| Width | 10 " |
| Description | Accident Prevention Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov