Stay Alert Around Moving Vehicles See & Be Seen Listen Be Aware Sign-Reinforced Vinyl, Banner, Red/Black/White, 24x60"
(Pack of
1)
SKU:1676372 Item#: 1676372
At a weight of 13 ounces / square yard, these durable banners are tear, wind, and weather resistant
Ideal for both indoor and outdoor use
Banners are fire retardant and come standard with grommets for hanging
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Valve Action® Permanent Paint Marker Yellow
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Roll
Couldn't load pickup availability
Humpback All-in-One Pressure Washer System 3,000 PSI
Couldn't load pickup availability
Tripping Hazard Caution Double Sided Cone Topper Insert Cut Out Sign With Picto, Polystyrene
Couldn't load pickup availability
Refrigerated Liquid Style C Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Used Oil Pressure Sensitive Decal, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
LionGrip 8mil Nitrile Glove Black Large
Couldn't load pickup availability
CL1 Checklite Safety Glasses
Couldn't load pickup availability
Diamond-Textured Nitrile Gloves, Orange, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 5/8-11
Couldn't load pickup availability
Flat Washer Grade 12 Thru-Hardened Steel M10
Couldn't load pickup availability
2Pc Index-Tend Pry Bar Set
Couldn't load pickup availability
Danger Ear Protection Must Be Worn In This Area Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE Sign
Couldn't load pickup availability
Caution WATCH YOUR STEP Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
At a weight of 13 ounces / square yard, these durable banners are tear, wind, and weather resistant Ideal for both indoor and outdoor use
Banners are fire retardant and come standard with grommets for hanging
Technical Specifications
| Item#: | 1676372 |
|---|---|
| Type | General Signs |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 24x60 " |
| Language | English |
| Material | Banner |
| Legend | Stay Alert Around Moving Vehicles See & Be Seen Listen Be Aware |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Stay Alert Around Moving Vehicles See & Be Seen Listen Be Aware |
| Height | 24 " |
| Style | Banner |
| Width | 60 " |
| Description | General Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov