Utility Cabinet With Deep Shelves And Doors, 30" H x 26-9/16" W x 11-7/8" D, Brown
(Pack of
1)
SKU:A1C06 Item#: A1C06
Available with or without doors
Shelves hold standard 12" shelf items such as our corrugated bin boxes
Bullet latches keep doors closed during business hours hasp allows the use of a padlock
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Catalog page#: 2-19
Frequently Bought Together
Product Storage Cabinet
Couldn't load pickup availability
Abrasive Cabinet
Couldn't load pickup availability
Modular Double Door Cabinet
Couldn't load pickup availability
18 Compartment Steel Drawer
Couldn't load pickup availability
6 Drawer Steel Storage Cabinet
Couldn't load pickup availability
Utility Cabinet Blue Steel 12" Deep Shelves And Doors
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 1/4-20
Couldn't load pickup availability
12 Compartment Small Drawer
Couldn't load pickup availability
16 Compartment Small Drawer
Couldn't load pickup availability
Space Saver Blue Steel Rack
Couldn't load pickup availability
Product Description
Available with or without doors Shelves hold standard 12" shelf items such as our corrugated bin boxes
Bullet latches keep doors closed during business hours hasp allows the use of a padlock
Technical Specifications
| Item#: | A1C06 |
|---|---|
| Description | Utility Cabinet with Doors |
| Width | 26-9/16 " |
| Height | 30 " |
| Depth | 11-7/8 " |
| Material | Steel |
| Color | Brown |
| Style | Cabinet |
| Size | 30" H x 26-9/16" W x 11-7/8" D |
| Type | Storage |
| UNSPSC #: | 24112401 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 38.0 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
