Women Sign with Woman Picto, Plastic .040, Blue/White, 10x14", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1667772 Item#: 1667772
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
WypAll X60 Teri Wiper 12.5 x 13.4"
Couldn't load pickup availability
Universal Single-Ply Medium Weight Sorbent Pads
Couldn't load pickup availability
Oil-Only Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
1202 Gas-Oil-Diesel Fuel-Heating Oil Flammable Liq Haz Class 3 DOT Placard W/Flame Picto,Rigid Vinyl
Couldn't load pickup availability
3257 Hot Asphalt Class 9 DOT Placard, Cardstock
Couldn't load pickup availability
Warning RESTRICTED AREA Sign
Couldn't load pickup availability
Sqweeze® Hydration Freeze Pops
Couldn't load pickup availability
LCT Lens Cleaning Towelettes
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Orange, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/4"
Couldn't load pickup availability
IFI 100/107 Top Locknut Grade C 5/8-11
Couldn't load pickup availability
1863 Fuel-Aviation-Turbine-Engine Flammable Liquid Hazard Class 3 DOT Placard W/Flame Picto, Rd Vnyl
Couldn't load pickup availability
Notice Waste Oil Storage Sign, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
First Aid Station Picto Poste De Premiers Soins ,Plastic (.040) ,10X7
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1667772 |
|---|---|
| Type | Admittance |
| Color | Blue/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Women |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Women |
| Height | 10 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 14 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Admittance Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov