EYE WASH STATION Sign, Self Sticking, 10" x 7"
(Pack of
1)
SKU:1593065 Item#: 1593065
EYE WASH STATION Sign, Self Sticking, 10" x 7"
Read MoreFrequently Bought Together
Hi-Tack Double-Faced Mounting Tape 1" x 30'
Couldn't load pickup availability
Friction Tape 3/4" x 60'
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Yellow
Couldn't load pickup availability
EYE WASH STATION
Couldn't load pickup availability
EYE WASH STATION
Couldn't load pickup availability
FIRST AID
Couldn't load pickup availability
N9690FC Ninja Ice Coated Gloves
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Medium, 1,000/Case
Couldn't load pickup availability
Universal Single-Ply Medium Weight Sorbent Pads
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/8"
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 1/2-13
Couldn't load pickup availability
Stepdown Butt Connector 16 to 14/12 to 10 AWG
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER AUTH PERSON ONLY
Couldn't load pickup availability
DANGER AREA IN FRONT OF ELECTRICAL PANEL Sign
Couldn't load pickup availability
NOT AN EXIT Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
EYE WASH STATION Sign, Self Sticking, 10" x 7"Technical Specifications
| Item#: | 1593065 |
|---|---|
| Type | First Aid |
| Material | Self Sticking |
| Sign Header | None |
| Front Legend | Eye Wash Station |
| Height | 10 " |
| Width | 7 " |
| Description | SS - 7" x 10" |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 1.0 lb |
