1/0 50mm Replacement Die For Hydraulic Cable Crimper
(Pack of
1)
SKU:DY89310656 Item#: DY89310656
Replacement Die for Hydraulic Cable Crimper DY89310650
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Catalog page#: LE-147
Frequently Bought Together
Terminal Crimping Tool with Die 26-16 AWG
Couldn't load pickup availability
Terminal Crimp Die 22-18 AWG
Couldn't load pickup availability
Copper Cable Cutter Large
Couldn't load pickup availability
Wire Stripper-Cutter 6" Stainless Steel Jaws
Couldn't load pickup availability
M12â„¢ FUELâ„¢ 3" Compact Cut Off Tool - Kit
Couldn't load pickup availability
M18â„¢ FUELâ„¢ 1/2" High Torque Impact Wrench with Friction Ring Kit
Couldn't load pickup availability
M18â„¢ REDLITHIUMâ„¢ XC5.0 Extended Capacity Battery
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/8"
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 1/2-13
Couldn't load pickup availability
Stepdown Butt Connector 16 to 14/12 to 10 AWG
Couldn't load pickup availability
Jobber Length Drill Bit HSS 15/64"
Couldn't load pickup availability
Jobber Length Drill Bit HSS 7/64"
Couldn't load pickup availability
21-Piece, 1/4" Shank, 2" Hex Power Bit Set
Couldn't load pickup availability
Product Description
Replacement Die for Hydraulic Cable Crimper DY89310650Technical Specifications
| Item#: | DY89310656 |
|---|---|
| Type | Crimp Die |
| Style | Hydraulic Cable Crimper System |
| Crimp Range | 1/0 |
| Size | 50 mm |
| Description | 1/0 50mm Replacement Die For Hydraulic Cable Crimper |
| UNSPSC #: | 27111500 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.215 lb |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
