Dirt Jet Pro Industrial Hand Towels, White, 10" W x 12" L, 75 Wipes per Tub, Citrus Scent
(Pack of
1)
SKU:CW5037 Item#: CW5037
Let Dirt Jet’s large, reinforced sheets do the tough cleaning work for you. 10" x 12" towelettes remove dirt, grease, paints and tar. Contains lanolin and emollients to prevent drying and chapping.
No rinsing, no drying and no residue
Does not cause allergic reaction
Silicone-free towelette
75 wipes per tub; 10" W x 12" L
Couldn't load pickup availability
Catalog page#: 24-96
Frequently Bought Together
High Solids Paints Gray
Couldn't load pickup availability
Ready Orange Wipes 72Pcs
Couldn't load pickup availability
Citrus Pumice Hand Cleaner 1gal
Couldn't load pickup availability
Heavy-Duty Hand Cleaner with Natural Scrubbers
Couldn't load pickup availability
Carburetor and Choke Cleaner 14.25oz
Couldn't load pickup availability
Remedy AC/Refrigeration Coil and Fin Cleaner 19oz
Couldn't load pickup availability
Lawson Open & Shut Nut & Bolt Loosener, Rust Penetrant, SKU DA6152, 20 oz Aerosol Can
Couldn't load pickup availability
Superbutt Connector 22 to 18 AWG Red
Couldn't load pickup availability
Superbutt Connector 16 to 14 AWG Blue
Couldn't load pickup availability
Cross-Over Socket Extension Set, 3/8" Drive, 3 Piece
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Stepdown Butt Connector 22 to 18/16 to 14 AWG
Couldn't load pickup availability
Walnut Wonder
Couldn't load pickup availability
Citrus Pumice Hand Cleaner 15fl.oz
Couldn't load pickup availability
Cherry Bomb Hand Cleaner 1gal
Couldn't load pickup availability
RUST-OLEUM Semi-Gloss Black Aerosol Paint
Couldn't load pickup availability
Double Capped Funnel 1-1/2Qt
Couldn't load pickup availability
PR-121 Paint Remover
Couldn't load pickup availability
Product Description
Let Dirt Jet’s large, reinforced sheets do the tough cleaning work for you. 10" x 12" towelettes remove dirt, grease, paints and tar. Contains lanolin and emollients to prevent drying and chapping. No rinsing, no drying and no residue
Does not cause allergic reaction
Silicone-free towelette
75 wipes per tub; 10" W x 12" L
Technical Specifications
| Item#: | CW5037 |
|---|---|
| Type | Hand Cleaning Wipes |
| Container Type | Tub |
| Fragrance | Citrus |
| Size | 75 Sheets |
| Color | White |
| Count | 75 |
| Length | 12 " |
| Width | 10 " |
| Physical Form | Wipe |
| Foaming | No |
| Quantity Per Package | 1.0000 |
| UNSPSC #: | 53131600 |
| TAA Compliant: | Yes |
| Weight: | 2.47 lb |
Product Restrictions
This item cannot be sold in the following regions: CA
