Fire Door Keep Closed At All Times Sign, Plastic .040, Red/White, 7x10", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1667995 Item#: 1667995
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Auto-Darkening Panoramic View Welding Helmet
Couldn't load pickup availability
WypAll X80 ShopPro Towel 12.5 x 13.4"
Couldn't load pickup availability
Automotive Refinishing Tape 2" x 60 Yards
Couldn't load pickup availability
EYE WASH Sign
Couldn't load pickup availability
Danger Diesel Fuel Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
WypAll X80 ShopPro Towel 12.5 x 16.8"
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker White
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Orange, 6 Mil, X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Cross-Over Socket Extension Set, 3/8" Drive, 3 Piece
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Stepdown Butt Connector 22 to 18/16 to 14 AWG
Couldn't load pickup availability
Placard Holder W/Flammable 1987/1863/1203/1993/1993/3475 (Class 3)/Blank Legend Worded Set, Aluminum
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE Sign
Couldn't load pickup availability
NFPA Sign Kit-15" Dmnd Base/3 Sets Of Nmbr "0-4"/Specif Haz Symbl Print On Clear Self-Adhs Matrl,AdV
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1667995 |
|---|---|
| Type | Fire |
| Color | Red/White |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Fire Door Keep Closed At All Times |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Fire Door Keep Closed At All Times |
| Height | 7 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 10 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Fire Protection Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov