Fire Extinguisher With Down Arrow Ceiling Sign & Stripe Border - Printed On Both Sides, Aluminum, Glow in the Dark, 13x10"
(Pack of
1)
SKU:1665474 Item#: 1665474
Hang this sign in less than a minute with no tools or fasteners. This double-sided aluminum sign is designed to fit between drop ceiling panels. Many legends are also available with a laminated, glow in the dark, photoluminescent film providing hours of illumination.
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Oil-Only Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Bullseye #12 Bottle with Trigger Sprayer 22fl.oz
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Orange
Couldn't load pickup availability
Warning RESTRICTED AREA Sign
Couldn't load pickup availability
Waste Oil Sign, Fiberglass
Couldn't load pickup availability
1202 Gas-Oil-Diesel Fuel-Heating Oil Flammable Liquid Haz Class 3 DOT Placard W/Flame Picto, Ad Vnyl
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Orange, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Yellow
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Medium, 100/Box
Couldn't load pickup availability
IFI 100/107 Top Locknut Grade C 5/8-11
Couldn't load pickup availability
Autobahn Ergo Magna EZ Crimper Ratcheting Terminal Crimper
Couldn't load pickup availability
180-degree Wide Beam Head Light with Side Light
Couldn't load pickup availability
First Aid Station Picto Poste De Premiers Soins ,Plastic (.040) ,10X7
Couldn't load pickup availability
Notice Waste Oil Storage Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
First Aid Premiers Soins ,Aluminum (.040) ,7X10
Couldn't load pickup availability
Product Description
Hang this sign in less than a minute with no tools or fasteners. This double-sided aluminum sign is designed to fit between drop ceiling panels. Many legends are also available with a laminated, glow in the dark, photoluminescent film providing hours of illumination.Technical Specifications
| Item#: | 1665474 |
|---|---|
| Type | Fire Extinguisher |
| Color | Glow in the Dark |
| Size | 13x10 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum |
| Legend | Fire Extinguisher, With Down Arrow |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Fire Extinguisher, With Down Arrow |
| Height | 13 " |
| Width | 10 " |
| Direction | Down |
| Description | Fire Protection Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov