First Aid Kit Inside Sign With Red Cross Symbol Picto, Plastic .040, Red/Black/White, 7x10", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1665433 Item#: 1665433
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Wyper Super Prep Towel 9 x 14"
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
BMP71 Indoor/Outdoor Vinyl Tape
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER Sign
Couldn't load pickup availability
Employees Only Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Qwik Stik® Electrolyte Powder Mix Grape
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 8" Black
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 15.25" Black
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 11.75" Black
Couldn't load pickup availability
Danger DO NOT ENTER Sign
Couldn't load pickup availability
Employees Only Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1665433 |
|---|---|
| Type | First Aid |
| Color | Red/Black/White |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | First Aid Kit Inside |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | First Aid Kit Inside |
| Height | 7 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 10 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Informatory Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov