Not An Exit Sign, Plastic .040, Red/White, 14x20", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1674437 Item#: 1674437
Not An Exit Sign, Plastic .040, Red/White, 14x20", Pre-Drilled Mounting Holes
Read MoreCouldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Universal High-Visibility Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
General Purpose Duct Tape 2" x 60 Yards
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Red
Couldn't load pickup availability
Floor Stand
Couldn't load pickup availability
AUTHORIZED PERSONNEL ONLY Sign
Couldn't load pickup availability
Lockout Tag-out Trained Helmet Marker Label With Hasp Tag & Lock Picto, Reflective Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Qwik Stik® Electrolyte Powder Mix 0 Cal Fruit Punch
Couldn't load pickup availability
Split Key Ring 1"
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 3/8"
Couldn't load pickup availability
Butt Connector 16 to 14 AWG Blue
Couldn't load pickup availability
Nylon Cable Tie 4" Black
Couldn't load pickup availability
Danger Diesel Fuel Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
FIRE EXTINGUISHER Sign
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE MATERIAL Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
Not An Exit Sign, Plastic .040, Red/White, 14x20", Pre-Drilled Mounting HolesTechnical Specifications
| Item#: | 1674437 |
|---|---|
| Type | Not An Exit |
| Color | Red/White |
| Size | 14x20 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Not An Exit |
| Sign Header | NOT AN EXIT |
| Front Legend | Not An Exit |
| Height | 14 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 20 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Directional Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov