Notice Do Not Park In Front Of Door Sign, Plastic .040, Black/Blue/White, 14x20", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1669457 Item#: 1669457
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Oil-Only Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Universal Single-Ply Medium Weight Sorbent Pads
Couldn't load pickup availability
WypAll X60 Teri Wiper 12.5 x 13.4"
Couldn't load pickup availability
IDXPERT Indoor/Outdoor Grade Labels
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE MATERIAL Sign
Couldn't load pickup availability
Placard Holder W/Flammable 1987/1863/1203/1993/1993/3475 (Class 3)/Blank Legend Worded Set, Aluminum
Couldn't load pickup availability
Sqweeze® Hydration Freeze Pops
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, X-Large, 1,000/Case
Couldn't load pickup availability
500G Tsunami Grip® Light Coated Gloves
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 1/4-20
Couldn't load pickup availability
Lawson Open & Shut Nut & Bolt Loosener, Rust Penetrant, SKU DA6152, 20 oz Aerosol Can
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 3/8-16
Couldn't load pickup availability
NFPA Sign Kit-15" Dmnd Base/3 Sets Of Nmbr "0-4"/Specif Haz Symbl Print On Clear Self-Adhs Matrl,AdV
Couldn't load pickup availability
1202 Gas-Oil-Diesel Fuel-Heating Oil Flammable Liq Haz Class 3 DOT Placard W/Flame Picto,Rigid Vinyl
Couldn't load pickup availability
3257 Hot Asphalt Class 9 DOT Placard, Cardstock
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1669457 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 14x20 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Do Not Park In Front Of Door |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | Do Not Park In Front Of Door |
| Height | 14 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 20 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov