Notice Lights Must Be Turned Off During Non-working Hours Sign, Aluminum .040, Black/Blue/White, 14x20", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1670030 Item#: 1670030
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Bullseye #12 Bottle with Trigger Sprayer 22fl.oz
Couldn't load pickup availability
Oil-Only Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Orange
Couldn't load pickup availability
NFPA Sign Kit-15" Dmnd Base/3 Sets Of Nmbr "0-4"/Specif Haz Symbl Print On Clear Self-Adhs Matrl,AdV
Couldn't load pickup availability
1202 Gas-Oil-Diesel Fuel-Heating Oil Flammable Liq Haz Class 3 DOT Placard W/Flame Picto,Rigid Vinyl
Couldn't load pickup availability
3257 Hot Asphalt Class 9 DOT Placard, Cardstock
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Yellow
Couldn't load pickup availability
LCT Lens Cleaning Towelettes
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Flat Washer Grade 12 Thru-Hardened Steel M8
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/4"
Couldn't load pickup availability
IFI 100/107 Top Locknut Grade C 5/8-11
Couldn't load pickup availability
Waste Oil Sign, Fiberglass
Couldn't load pickup availability
1202 Gas-Oil-Diesel Fuel-Heating Oil Flammable Liquid Haz Class 3 DOT Placard W/Flame Picto, Ad Vnyl
Couldn't load pickup availability
1863 Fuel-Aviation-Turbine-Engine Flammable Liquid Hazard Class 3 DOT Placard W/Flame Picto, Rd Vnyl
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1670030 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 14x20 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | Lights Must Be Turned Off During Non-working Hours |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | Lights Must Be Turned Off During Non-working Hours |
| Height | 14 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 20 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov