Notice No Foot Traffic Sign, Aluminum .040, Black/Blue/White, 7x10", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1676479 Item#: 1676479
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Valve Action® Permanent Paint Marker Green
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Sustayn™ Recycled Univeral Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Danger "Out Of Service", "Do Not Remove This Tag", Tagboard
Couldn't load pickup availability
Danger Hot Pipes Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Blank Tag, Tagboard
Couldn't load pickup availability
Diamond-Textured Nitrile Gloves, Orange, 6 Mil, X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, 2X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Baseball Style Bump Cap with HDPE Protective Liner and Adjustable Back
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Master Series Penlight Flashlight
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Unlawful To Operate This Equipment Within 10 Feet Of High Voltage Lines Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Caution Machinery Must Be Stopped For Repairs Sign, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Dan Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Auth Prsnel Only Label, Ad Vinyl
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1676479 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 7x10 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | No Foot Traffic |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | No Foot Traffic |
| Height | 7 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 10 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 Ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov