Notice Unauthorized Personnel Are Not Permitted Inside Plant Sign, Aluminum .040, Black/Blue/White, 14x20", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1671542 Item#: 1671542
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
150 ft Trailing Marking Red and Silver Conspicuity Tape
Couldn't load pickup availability
Humpback All-in-One Pressure Washer System 3,000 PSI
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Silver
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style F Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Refrigerant Suction Style B Pipe Marker Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
Caution Machinery Must Be Stopped For Repairs Sign, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Nemesis Safety Glasses
Couldn't load pickup availability
LionGrip 8mil Nitrile Glove Black Large
Couldn't load pickup availability
CL1 Checklite Safety Glasses
Couldn't load pickup availability
SAE J995C Locknut with Nylon Insert Grade 8 5/8-11
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/2"
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 5 Steel 3/8-16
Couldn't load pickup availability
Caution Do Not Operate Without Guards In Place. Sign With Hand Picto, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Dan Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Auth Prsnel Only Sign,Fiberglass
Couldn't load pickup availability
Danger Eye Protection Required In This Area. Sign With Eye Protection Picto, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1671542 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 14x20 " |
| Language | English |
| Material | Aluminum .040 |
| Legend | Unauthorized Personnel Are Not Permitted Inside Plant |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | Unauthorized Personnel Are Not Permitted Inside Plant |
| Height | 14 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 20 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov