Red Round Reflector, Class A Reflex, Cushioned Adhesive Backing for Mounting, 3-1/4" Diameter
(Pack of
2)
SKU:12573 Item#: 12573
Red located on rear end of vehicle
Amber located on front and middle of vehicle
Type: Class A reflex reflectorLens: 3" dia.Mounting: Cushioned adhesive backing
Not to be used as a substitute for High-Intensity Reflective Tape or Conspicuity Tape
Couldn't load pickup availability
Catalog page#: 23-28
Frequently Bought Together
Ice and Frost-Free Heated West Coast Mirror 7"
Couldn't load pickup availability
Through-Hole Style "L" Bracket 3/4"
Couldn't load pickup availability
Flat Glass Replacement Mirror Head 5-5/8"
Couldn't load pickup availability
MCN Series Lead Clip-On Wheel Weight 1-1/4 oz
Couldn't load pickup availability
MCN Series Lead Clip-On Wheel Weight 1/4 oz
Couldn't load pickup availability
Tubeless Tire Snap-In Valve 1-1/4"
Couldn't load pickup availability
Round Stick-On Reflector Yellow 3"
Couldn't load pickup availability
Rectangle Reflector Red 1-1/8 x 4-7/16"
Couldn't load pickup availability
Rectangle Reflector Amber 1-1/8 x 4-7/16"
Couldn't load pickup availability
Master Series Penlight Flashlight
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/8"
Couldn't load pickup availability
Superbutt Connector 22 to 18 AWG Red
Couldn't load pickup availability
Product Description
Red located on rear end of vehicle Amber located on front and middle of vehicle
Type: Class A reflex reflectorLens: 3" dia.Mounting: Cushioned adhesive backing
Not to be used as a substitute for High-Intensity Reflective Tape or Conspicuity Tape
Technical Specifications
| Item#: | 12573 |
|---|---|
| Manufacturer Model #: | B475R |
| Lens Color | Red |
| Lens Diameter | 3-1/4 " |
| Lens | Round |
| Mounting Type | Adhesive |
| Dimensions | 3-1/4 " Dia. |
| Description | Reflector - Red |
| UNSPSC #: | 25172900 |
| TAA Compliant: | No |
| Weight: | 0.08 lb |
