Notice To Employees Report All Accidents & Injuries To Your Foreman At Once Report Promptly Any Condition Liable To Cause An Accident Alwys Be On The Lookout To Prevent Accidents Lbl, Adhes Vnyl, Green/White, 14x20"
(Pack of
1)
SKU:1668915 Item#: 1668915
Notice To Employees Report All Accidents & Injuries To Your Foreman At Once Report Promptly Any Condition Liable To Cause An Accident Alwys Be On The Lookout To Prevent Accidents Lbl, Adhes Vnyl, Green/White, 14x20"
Read MoreCouldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Red GT Series Extra Heavy Duty Wiper Roll
Couldn't load pickup availability
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Valve Action® Permanent Paint Marker Blue
Couldn't load pickup availability
First Aid Station Picto Poste De Premiers Soins ,Plastic (.040) ,10X7
Couldn't load pickup availability
Notice Waste Oil Storage Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
First Aid Premiers Soins ,Aluminum (.040) ,7X10
Couldn't load pickup availability
Universal High-Visibility Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, Large, 1,000/Case
Couldn't load pickup availability
BK1 Bearkat Safety Glasses
Couldn't load pickup availability
SAE Flat Washer Thru-Hardened Steel 1/4"
Couldn't load pickup availability
Utility Knife, Folding , 4" Closed
Couldn't load pickup availability
Locknut with Nylon Insert Grade 8 5/16-18
Couldn't load pickup availability
Marking Flag For 30" Staff, Vinyl
Couldn't load pickup availability
Muster Area Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Danger "Out Of Service", "Do Not Remove This Tag", Tagboard
Couldn't load pickup availability
Product Description
Notice To Employees Report All Accidents & Injuries To Your Foreman At Once Report Promptly Any Condition Liable To Cause An Accident Alwys Be On The Lookout To Prevent Accidents Lbl, Adhes Vnyl, Green/White, 14x20"Technical Specifications
| Item#: | 1668915 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Green/White |
| Size | 14x20 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | To Employees Report All Accidents And Injuries To Your Foreman At Once Report Promptly Any Condition Liable To Cause An Accident Always Be On The Lookout To Prevent Accidents |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | To Employees Report All Accidents And Injuries To Your Foreman At Once Report Promptly Any Condition Liable To Cause An Accident Always Be On The Lookout To Prevent Accidents |
| Height | 14 " |
| Style | Labels |
| Width | 20 " |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov