White Blank Box/Bottom Hazard Class 3 Combustible DOT Placard With Flame Picto, Adhesive Vinyl, Red/White, 10.75x10.75"
(Pack of
1)
SKU:1665460 Item#: 1665460
White Blank Box/Bottom Hazard Class 3 Combustible DOT Placard With Flame Picto, Adhesive Vinyl, Red/White, 10.75x10.75"
Read MoreCouldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
WypAll X80 ShopPro Towel 12.5 x 13.4"
Couldn't load pickup availability
Auto-Darkening Panoramic View Welding Helmet
Couldn't load pickup availability
Automotive Refinishing Tape 2" x 60 Yards
Couldn't load pickup availability
Caution EYE PROTECTION REQUIRED Sign
Couldn't load pickup availability
EYE WASH Sign
Couldn't load pickup availability
Danger Diesel Fuel Label, Adhesive Vinyl
Couldn't load pickup availability
WypAll X80 ShopPro Towel 12.5 x 16.8"
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Orange, 6 Mil, X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
TigerGrip 8 Mil Nitrile Glove Orange Large
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Stepdown Butt Connector 22 to 18/16 to 14 AWG
Couldn't load pickup availability
Butt Connector 22 to 18 AWG Red
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE MATERIAL Sign
Couldn't load pickup availability
Placard Holder W/Flammable 1987/1863/1203/1993/1993/3475 (Class 3)/Blank Legend Worded Set, Aluminum
Couldn't load pickup availability
Danger FLAMMABLE Sign
Couldn't load pickup availability
Product Description
White Blank Box/Bottom Hazard Class 3 Combustible DOT Placard With Flame Picto, Adhesive Vinyl, Red/White, 10.75x10.75"Technical Specifications
| Item#: | 1665460 |
|---|---|
| Type | Warning |
| Color | Red/White |
| Size | 10.75x10.75 " |
| Language | English |
| Material | Adhesive Vinyl |
| Legend | Class 3 |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Class 3 |
| Height | 10.75 " |
| Style | DOT Placard |
| Width | 10.75 " |
| Approvals | DOT 49 CFR PART 172 |
| Description | Warning Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov