Why Is There Never Enough Time To Do It Right But Always Enough Time To Do It Over ? Sign, Plastic .040, Black/White, 10x14", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1667782 Item#: 1667782
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Universal Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
Sustayn™ Recycled Univeral Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
10 Person - Lawson - First Aid Kit - Plastic - ANSI 2021 Class A
Couldn't load pickup availability
Danger Hot Pipes Sign, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Blank Tag, Tagboard
Couldn't load pickup availability
Label, Vehicle Equipped With AED, Adhesive Vinyl, 5x4"
Couldn't load pickup availability
Premium Nitrile Gloves, Black, 6 Mil, 2X-Large, 100/Box
Couldn't load pickup availability
Baseball Style Bump Cap with HDPE Protective Liner and Adjustable Back
Couldn't load pickup availability
Ear Plug Dispenser
Couldn't load pickup availability
Master Series Penlight Flashlight
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 1/4-20
Couldn't load pickup availability
Caution Machinery Must Be Stopped For Repairs Sign, Plastic .040
Couldn't load pickup availability
Dan Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Auth Prsnel Only Label, Ad Vinyl
Couldn't load pickup availability
Caution Eye Protection Required. Sign With Eye Protection Picto, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1667782 |
|---|---|
| Type | General Signs |
| Color | Black/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Why Is There Never Enough Time To Do It Right But Always Enough Time To Do It Over ? |
| Sign Header | Non Header |
| Front Legend | Why Is There Never Enough Time To Do It Right But Always Enough Time To Do It Over ? |
| Height | 10 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 14 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | General Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov