Notice Do Not Operate This Equipment Without Ear Protection Sign, Plastic .040, Black/Blue/white, 10x14", Pre-Drilled Mounting Holes
(Pack of
1)
SKU:1669441 Item#: 1669441
Corrosion-proof
UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Couldn't load pickup availability
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Frequently Bought Together
Sustayn™ Recycled Univeral Sorbent Pad
Couldn't load pickup availability
10 Person - Lawson - First Aid Kit - Plastic - ANSI 2021 Class A
Couldn't load pickup availability
Magic Monkey
Couldn't load pickup availability
Blank Tag, Tagboard
Couldn't load pickup availability
Label, Vehicle Equipped With AED, Adhesive Vinyl, 5x4"
Couldn't load pickup availability
NFR Write-On Label 2 x 2"
Couldn't load pickup availability
Baseball Style Bump Cap with HDPE Protective Liner and Adjustable Back
Couldn't load pickup availability
Ear Plug Dispenser
Couldn't load pickup availability
500G Tsunami Grip® Light Coated Gloves
Couldn't load pickup availability
USS Flat Washer Thru-Hardened Steel 5/16"
Couldn't load pickup availability
Hex Nut Grade 8 Alloy Steel 1/4-20
Couldn't load pickup availability
Self-Drilling Screw Hex Head 1/4-14 x 1"
Couldn't load pickup availability
Dan Cancer Suspect Agent In This Area Protective Equipment Required Auth Prsnel Only Label, Ad Vinyl
Couldn't load pickup availability
Caution Eye Protection Required. Sign With Eye Protection Picto, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Caution Eye Protection Required. Sign With Eye Protection Picto, Aluminum .040
Couldn't load pickup availability
Product Description
Corrosion-proof UV resistant
Designed for Indoor and Outdoor
Technical Specifications
| Item#: | 1669441 |
|---|---|
| Type | Notice Signs |
| Color | Black/Blue/White |
| Size | 10x14 " |
| Language | English |
| Material | Plastic .040 |
| Legend | Do Not Operate This Equipment Without Ear Protection |
| Sign Header | Notice |
| Front Legend | Do Not Operate This Equipment Without Ear Protection |
| Height | 10 " |
| Style | Wall Mounted |
| Width | 14 " |
| Mounting Configurations | Pre-Drilled Mounting Holes |
| Description | Notice Sign |
| Quantity Per Package | 1 ea. |
| UNSPSC #: | 55121704 |
| TAA Compliant: | Yes |
Product Restrictions
California Proposition 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
